خراسان جنوبی؛ پیشتاز طرح حمایت تحصیلی ابرار

خراسان جنوبی؛ پیشتاز طرح حمایت تحصیلی ابرار

مراسم تجلیل از تعدادی از دانش آموزان و دانشجویانی که مشمول طرح حمایت تحصیلی ابرار می باشند، جمعه 15 اسفند، در اتاق بازرگانی بیرجند و با حضور تعدادی از اعضای هیئت مدیره جامعه نیکوکاری ابرار، فعالان اقتصادی و تعدادی از دانش آموزان و دانشجویان برگزار شد.

در ابتدای مراسم علی اصغرخامنوی، مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار گفت: جامعه نیکوکاری ابرار از سال ۸۸ با همت فعالان اقتصادی در اتاق ایران فعالیت خود را در جهت ترویج و هدفمند کردن فعالیت های خیریه شروع کرد.

وی با بیان اینکه توانمند سازی در جهت اشتغال و کار آفرینی برای مناطق محروم از اولویت های جامعه نیکوکاری ابرار است، افزود: در راستای حمایت تحصیلی از دانش آموزان و دانشجویانی که در مناطق محروم مجبور به ترک تحصیل می‌شوند بورسیه تحصیلی تعلق می‌گیرد.

مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار با اشاره به اینکه استان خراسان جنوبی اولین استان برای شروع طرح بورسیه است، گفت: تا کنون ۴۵۰ پرونده در سیستم ثبت شده است و 240 نفر ماهانه بورسیه دریافت می‌کنند.


وی ادامه داد: مجموعا هزار و
۸۰۰ پرونده در کل کشور ثبت و 900 نفر در بهمن ماه بورسیه دریافت کرده‌اند. رقم بورسیه برای دانش آموزان مقطع دبیرستان ۱۰۰ هزار تومان است، بیان کرد: این رقم برای دانشجویان نیز ۱۸۰ هزار تومان است.

محسن احتشام در آیین تجلیل از بورس‌گیرندگان طرح حمایت از جامعه نیکوکاری ابرار، اظهار داشت: جامعه نیکوکاری ابرار سازمانی غیر دولتی و مردم نهاد و وابسته به اتاق‌ بازرگانی است که در سطح ملی و بین‌المللی فعالیت می‌کند و در کنار فعالیت‌های اقتصادی خود شکل گرفته است.


وی گفت: ماموریت‌ جامعه نیکوکاری ابرار، تکریم و ارتقاء فرهنگ نیکوکاری در جامعه، پاسداری از حریم منزلت اجتماعی فعالان بخش خصوصی، کمک به رشد فعالیت‌های خیرخواهانه و مساعدت موسسات خیریه در انجام امور خیر است
.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند افزود: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های جامعه نیکوکاری ابرار اعطای بورس تحصیلی به دانش‌آموزان و دانشجویان مستعد مناطق محروم با حفظ شأن انسانی آن‌هاست.

احتشام تصریح کرد: ایجاد بسترهای مناسب برای کارآفرینی و اشتغال‌زایی در مناطق محروم، حمایت تحصیلی از دانش‌آموزان و دانشجویان مناطق محروم و اعطاء گواهینامه بورس تحصیلی به آن‌ها و گسترش فرهنگ نیکوکاری در جامعه از اولویت‌های اجرایی جامعه نیکوکاری ابرار است.

وی ادامه داد: جامعه نیکوکاری ابرار از نیازمندپروری پرهیز می‌کند و سعی دارد دانش‌آموزان و دانشجویان را در ساختن آینده‌ای روشن یاری کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند خاطرنشان کرد: خراسان جنوبی به عنوان استان پایلوت برای اجرای طرح بورسیه تحصیلی انتخاب شده است.

احتشام اظهار کرد: تاکنون بالغ بر 318 گواهی بورس تحصیلی به دانش‌آموزان و دانشجویان استان اختصاص یافته که 81 نفر از این تعداد موفق به کسب اهداف مدنظر جامعه نیکوکاری ابرار شده‌اند. در حال حاضر ماهانه به حساب هر دانش‌آموز 100 هزار تومان و برای هر دانشجو 180 هزار تومان واریز می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند گفت: اهمیت به تحصیل خط مشی جامعه نیکوکاری ابرار در طرح حمایت تحصیلی دانش‌آموزان مستعد مناطق محروم و روستایی است.

در پایان این مراسم نیز از 30 دانش‌آموز و دانشجو تجلیل شد.
  • منبع:
  • تاریخ درج:16 اسفند 1394