جشن اعطای کمک هزینه تحصیلی به ۱۳۷ دانش آموز و دانشجوی کهگیلویه و بویراحمد

جشن اعطای کمک هزینه تحصیلی به ۱۳۷ دانش آموز و دانشجوی کهگیلویه و بویراحمد

جشن اعطای کمک هزینه تحصیلی به ۱۳۷ دانش آموز و دانشجوی کهگیلویه و بویراحمد

جشن اهداء بورس تحصیلی به ۱۳۷ دانش آموز و دانشجوی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور علی اصغر خامنوی مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار کشور،  فرماندار بویراحمد، مدیرکل آموزش و پرورش و جمعی از مدیران دستگاه های مختلف استان برگزار شد.

مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار با اشاره به اینکه از سال ۹۲ طرح حمایت تحصیلی از دانش آموزان و دانشجویان مناطق محروم در جامعه نیکوکاری ابرار شروع شده، اظهار کرد: این طرح در ۲۶ استان کشور آغاز شده که هزار و ۲۰۰ نفر از دانش آموزان و دانشجویان سراسر کشور تحت حمایت تحصیلی این جامعه قرار می گیرند که از این تعداد سهم استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۰۰ نفر است.


وی در تشریح این طرح گفت: با اجرای این طرح دانش آموزان با استعداد مناطق محروم که به دلیل نبود امکانات و مشکلات اقتصادی از تحصیل باز می مانند را مورد حمایت و اعطای بورس تحصیلی قرار می گیرند
.

خامنوی بیان کرد: دانش آموزان سرمایه بزرگ اجتماعی مملکت هستند و اگر این دانش آموزان مورد حمایت قرار بگیرند با تلاش آنها شاهد پیشرفت های خوب کشور خواهیم بود.

خامنوی طرح توسعه پایدار در مناطق روستایی را به عنوان یکی از طرح های اصلی ابرار معرفی کرد و در توضیح این طرح گفت: توسعه پایدار روستاهای مناطق محروم کشور از اولویت های کاری جامعه نیکوکاری است. در این راستا سند توسعه پایدار روستایی در جامعه نیکوکاری ابرار از سال ۹۱ کلید خورده است و پس از اجرای موفق این طرح در استان خراسان جنوبی، اکنون این سند تدوین شده است.




مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار ادامه داد: حضور فعال مردم در راستای مشکلات روستاهای خود، روی پا ایستادن و حرکت در مسیر زندگی با ایجاد اشتغال از اهداف توسعه پایدار روستایی است
.

 وی از راه اندازی شبکه های موسسات خیریه در جامعه نیکوکاری ابرار خبر داد و گفت: این طرح از اول سال ۹۵ فعالیت خود را در راستای سازماندهی فعالیت های موسسات خیریه اشکل گرفته است.

مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار گفت: این جامعه نیکوکاری در حوادث طبیعی کشور از قبیل؛ سیل، زلزله و … نیز فعالیت جدی خواهد داشت.

جبار کیانی رئیس اتاق بازرگانی یاسوج در این جشن با بیان اینکه هزار و ۲۰۰ نفر از دانش آموزان و دانشجویان سراسر کشور مورد حمایت تحصیلی جامعه نیکوکاری ابرار قرار می گیرند، اظهار کرد: از این تعداد سهمیه استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۰۰ نفر است که اکنون جشن اعطای بورس تحصیلی ۱۳۷ دانش آموز و دانشجوی کهگیلویه و بویراحمدی برگزار می شود.

کیانی در ادامه با اشاره به توسعه پایدار روستایی، بیان کرد: امیدواریم با همکاری جامعه نیکوکاری ابرار توسعه پایدار روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد را پایه گذاری کنیم.

وی افزود: امید می رود با همکاری جامعه نیکوکاری ابرار استان کهگیلویه و بویراحمد همانند استان خراسان جنوبی پایلوت کارآفرینی شود.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج به اهمیت ارتباط بازار و بزرگان دینی اشاره کرد و گفت: معتقدیم باید فعالیت های اتاق بازرگانی و بازار ما رویکرد اجتماعی داشته باشد.

کیانی بر ترویج فرهنگ کارآفرینی در بین دانش آموزان تاکید و تصریح کرد: باید کارآفرینی را از زمان تحصیل در بین دانش آموزان و دانشجویان فرهنگ سازی کنیم و به جای امید کار از دولت کارآفرینی را به آنها یاد بدهیم.

در پایان این مراسم، با اهدای لوح تقدیر و هدایا از تمامی دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش جامعه نیکوکاری ابرار استان قزوین تجلیل به عمل آمد.




 

  • منبع:
  • تاریخ درج:7 مهر 1395