برگزاری مراسم اعطای کمک هزینه تحصیلی ابرار دراستان قزوین

برگزاری مراسم اعطای کمک هزینه تحصیلی ابرار دراستان قزوین

برگزاری مراسم اعطای کمک هزینه تحصیلی ابرار دراستان قزوین

به گزارش روابط عمومی اتاق قزوین، این مراسم با حضور آقای علی اصغر خامنوی، مدیر عامل جامعه نیکوکاری ابرار، رئیس، اعضای هیات رئیسه و هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قزوین، معاون مقطع متوسطه  اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین، هیات امناء و موسسین جامعه نیکوکاری ابرار استان قزوین و دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش این موسسه نیکوکاری برگزارشد.

علی اصغر خامنوی، مدیر عامل جامعه نیکوکاری ابرار: اعطای بورس تحصیلی  تا پایان سال 95 در کلیه استان ها عملیاتی می شود.

مدیر عامل جامعه نیکوکاری ابرار اظهارداشت: جامعه نیکوکاری ابرار در اوایل سال 88 فعالیت خودش را شروع کرد و در این راستا مقررشد  فعالیت هایی را در جهت توانمند سازی و ایجاد اشتغال و کار آفرینی در مناطق روستایی و محروم  کشور انجام دهد.

1-طرح توسعه پایداری روستایی در مناطق روستاها جهت اشتغال و کار آفرینی که نمونه آن در خراسان جنوبی انجام شد.

2-طرح حمایت تحصیلی برای جوانانی که در روستاها و مناطق دور افتاده دارای استعداد های درخشانی بودند .

متاسفانه به دلیل نبودن امکانات مثل دبیرستان و.... رشد اینگونه  استعداد ها متوقف می شد.براساس  آماری که اخیرا دیدم  بیش از 3 میلیون و دویست هزار نفر کسانی هستند که تحصیلاتشان را ادامه نمی دهند. ریشه بسیاری از این مسائل اقتصادی است و ما باید حدالامکان تاجایی که می توانیم این عزیزان را حمایت کنیم.

وی افزود: در حال حاضر اعطای بورس تحصیلی  در 20 استان کشور  عملیاتی شده و در 6 استان  دیگر در حال آغاز  شدن است و امیدواریم تا پایان سال 95 در کلیه استان ها عملیاتی شود. در حال حاضر 1200 نفر تحت پوشش هستند که از این میان  در حدود 88 نفر دانش آموز و دانشجو در سطح استان قزوین تحت پوشش جامعه نیکوکاری ابرار قرار دارند.

 

علیرضا کشاورزقاسمی، رئیس اتاق بازرگانی قزوین :

خدمت به دانش آموزان با استعداد در اولویت یک جامعه نیکوکاری ابرار  قرار دارد.

در ابتدا رئیس اتاق بازرگانی قزوین اظهار داشت: هدف اصلی ما در اتاق  حمایت صرف  از یک  مفهوم کلی و انتزاعی به عنوان دانش نیست  بلکه  حمایت از خود شما دانش آموزان و دانشجویان است. چراکه ارزشمند ترین موجود خلق شده توسط  خداوند متعال  آدم ها هستند. خداوند متعال  می فرماید که جهان هستی را برای آدم خلق کردم. بنابراین اولویت نخست، آدم ها و حفظ کرامت انسانهاست. دانش باید در خدمت آدمی قرار بگیرد و انسان با دانش و آگاهی می تواند ارتقاء پیدا کند.

وی افزود: اولویت یک جامعه نیکوکاری  ابرار و موسسه اسراء بر آدم ها تمرکز دارد.باوجود پیشرفت این همه علم و تکنولوژی هنوز در عالم سرمایه داری و فضای مدیریتی نقش عوامل انسانی بیشتر از عناصر دیگر است. آدم است که بقیه چیزها را می سازد و خلق می کند بنابر این در بین گزینه ها ی مختلفی که برای ارائه خدمت توسط  جامعه نیکوکاری ابرار مورد توجه بوده خدمت به دانش آموزان با استعداد در اولویت یک قرار دارد. هم از جهت توجه به کرامت انسانی شما و اینکه آینده روشنی برای کشورمان  می سازید. قدرتی که خداوند به آدم اعطاکرده تا قدر خودش و قدر لحظه هاش را بداند و قدردان هر چیزی باشد که با عنایت خداوند دست یافتنی است. اینکه اولویت جامعه نیکوکاری ابرار توجه به دانش آموزان است برای این است که توانمندترین عامل تغییر کشور آدم های آن هستند.

کشاورزقاسمی درپایان سخنان خود تصریح کرد: اصل بر نیت خیر است که خوشبختانه  من در تک تک هیات امناء و موسسین این نیت خیر رامشاهده می کنم. همه دارای عقلانیت و تجربه هستند و فقط باید ما توجه بیشتری  داشته باشیم تا بعضی از موانع سرراه بر طرف شود.

سعید پاینبرد،معاون مقطع متوسطه  اداره کل  آموزش و پرورش استان قزوین:

استان قزوین، پایلوت برنامه های جامعه ابرار کشور می شود.

معاون مقطع متوسطه  اداره کل  آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد:امروزه وظیفه ما جهاد علمی است .باید تمام زندگی خودمان را وقف تولید علم کرده و سپس، علم را به ثروت تبدیل کنیم. در جامعه ما در تمام زمینه های علمی شاهد رشد و شکوفایی هستیم؛ در مباحثی همچون انرژی  هسته ای، نانو تکنولوژی، بیوتکنولوژی و علوم مختلف نام ایران اسلامی در بین کشورهای جهان می درخشد.

پاینبرد یادآور شد: اغلب کسانی  که باعث سرافرازی ایران شدند شاید بیشتر از بین دانش آموزانی بودند که از مناطق محروم به پا خاستند و امروز طلایه دار علم در این کشور هستند.خواستن، توانستن است و اگر دانش آموزان موفق بخواهند و مسیر رشد و تعالی را به درستی بپیمایند؛ از هر نقطه این استان می توانند اداره این کشور را در دست بگیرند .

 وی افزود:بعد از اینکه توانستیم  استان قزوین را به عنوان پایلوت برنامه های جامعه ابرار قرار بدهیم؛ هر طرح و برنامه ای که در این خصوص  در کشور می خواهد انجام پذیرد می بایست در ابتدا در قزوین اجرا شود. اگر به نتایج مثبتی رسید، در سطح کشور توسعه داده می شود.

در پایان این مراسم، با اهدای لوح تقدیر و هدایا از تمامی دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش جامعه نیکوکاری ابرار استان قزوین تجلیل به عمل آمد.

  • منبع:
  • تاریخ درج:8 مهر 1395