اعطای کمک هزینه تحصیلی به 70 دانش آموز و دانشجو مستعد استان البرز

اعطای کمک هزینه تحصیلی به 70 دانش آموز و دانشجو مستعد استان البرز

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز روز یکشنبه در آئین اعطای بورس تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان البرز گفت: دفتر نمایندگی جامعه نیکوکاری ابرار با هدف گسترش فعالیت های نیکوکاری و ارایه بورسیه تحصیلی به دانشجویان و تامین هزینه تحصیل دانش آموزان با استعداد و نیازمند توسط فعالان بخش خصوصی این استان راه اندازی شده است.

رحیم بنامولایی با اشاره به اینکه فعالان اقتصادی همواره در اقدامات خیر خواهانه نقش ممتازی داشته اند، اظهار کرد: شناسایی دانش آموزان، دانشجویان نخبه و با استعداد استان که نیازمند حمایت مالی هستند از اهداف جامعه نیکوکاری ابرار است.

وی تاکید کرد: تعامل و همکاری موسسات خیریه برای هماهنگی و سازماندهی یک ضرورت است و باید از امکانات و منابع موجود برای کمک به نیازمندان استان استفاده بهینه کرد.

بنامولایی خواستار این شد که فعالان اقتصادی و مسئولان استانی با همکاری و همت هرچه بیشتر، موسسه نیکوکاری ابرار را یاری کنند تا بتوان افراد نیازمند را شناسایی و در زمینه محرومیت زدایی گام های موثر برداشت.

وی گفت : باید علم مولد ثروت و سرمایه شود و در مقابل سرمایه هم بستر ساز توسعه علوم قرار گیرد.

وی با بیان اینکه حمایت از تولید داخل زمینه بهبود شرایط اقتصادی و اشتغال را فراهم می کند، افزود: توجه به این امر حیاتی بدون شک مشکلات اقتصادی موجود در کشور را از بین برده و بستر اشتغال جوانان را بیش از گذشته فراهم می کند.

رئیس اتاق بازرگانی البرز خاطرنشان کرد: لازم است دانشجویان به گونه ای در دانشگاه ها آموزش ببینند که پس از فارغ التحصیل شدن صاحب فکر و نظر باشند تا بتوانند گام های موثری در بهبود شرایط اقتصادی کشور بردارند.

وی تاکید کرد: در برخی از موارد دانشگاه ها به بنگاه های تولید مدرک تبدیل شده اند که این امر نیازمند اصلاح و بازنگری اساسی است.

بنامولایی با بیان اینکه آموزش باید زیربنای صنعت قرار بگیرد، از فارغ التحصیلان بدون مهارت انتقاد کرد و گفت: مهارت در کشور باید جزو اولویت برنامه های آموزشی قرار گیرد.

در پایان این آیین مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) از رئیس اتاق بازرگانی البرز به پاس خدمت به محرومان در زمینه اعطای بورسیه تحصیلی دانش آموزان این استان تجلیل کرد.

پ


  • منبع:
  • تاریخ درج:28 شهریور 1395