اخبار دفتر مرکزی

اولین نشست مشترک اعضای شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه در اتاق ایران برگزار شد.

اولین نشست مشترک اعضای شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه در اتاق ایران برگزار شد.

اولین نشست مشترک اعضای شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه با حضور مدیران عامل موسسات عضو، در اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد. در بخش اول این نشست آقای خامنوی، رئیس هیئت مدیره شبکه و خانم صابر، مدیر عامل شبکه ضمن اشاره به ضرورت و روند شکل‌گیری شبکه، گزارشی از عملکرد شبکه ارائه دادند. همچنین در بخش دوم این نشست که با مشارکت اعضای شبکه همراه بود حاضرین نقطه نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در ارتباط با عملکرد شبکه و مسیر پیش‌رو مطرح کردند. در پایان این نشست نیز اعضای هیئت مدیره شبکه به سوالات مطرح شده از سوی اعضای شبکه پاسخ دادند.

آقای مهندس خامنوی، رئیس هیئت مدیره شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه :

اتاق‌های بازرگانی و بخصوص اتاق بازرگانی ایران با بیش از 133 سال سابقه، یکی از قدیمی‌ترین تشکل‌هایی است که در کشور ایران شکل گرفته است. همواره در میان فعالان اقتصادی و اتاق‌های بازرگانی بحث امور خیر و اقدامات اجتماعی مطرح بوده است و فعالان اقتصادی همواره در این مسیر فعال و پیش‌قدم بوده‌اند. در همین راستا در سال 1388 جامعه نیکوکاری ابرار در اتاق بازرگانی ایران پایه گذاری و با مجموعه‌ای از اهداف خیریه و عام‌المنفعه شروع به فعالیت کرد. یکی از مهمترین اهداف جامعه نیکوکاری ابرار ایجاد هم‌افزایی میان موسسات نیکوکاری و خیریه، ترویج کار خیر و گسترش فعالیت‌های اجتماعی در میان فعالان اقتصادی بود. بر همین اساس سلسله نشست‌ها و جلساتی توسط جامعه نیکوکاری ابرار برگزار شد که در نهایت منجر به تشکیل کمیته شبکه‌سازی گردید. این کمیته بعد از دو سال و نیم فعالیت و با حضور 16 موسسه توانست هسته‌ی اولیه شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه را شکل دهد و در اواخر سال 94 نیز این شبکه توانست از سوی وزارت کشور مجوز فعالیت بگیرد و رسما فعالیت خود را آغاز کند.

خوشبختانه شبکه طبق ضوابط از پیش تعیین شده فرآیند عضوپذیری خود را آغاز کرده است و جلسات هیئت مدیره شبکه نیز هر 15 روز یکبار به طور منظم در دفتر شبکه برگزار می‌شوند. علی‌رغم اینکه در گذشته تلاش‌های فراوانی برای تشکیل شبکه‌ای از موسسات خیریه بی‌‌نتیجه مانده است، شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه تا به امروز توانسته به فعالیت‌های خود ادامه دهد و ما امیدواریم بتوانیم با همکاری و مشارکت اعضای محترم در آینده شبکه‌ای گسترده‌تر و توانمندتر داشته باشیم و در قالب این شبکه فعالیت‌هایی را در کنار یکدیگر انجام دهیم که هیچ یک از ما به تنهایی قادر به انجام آنها نخواهیم بود. در جلسه امروز اعضای محترم می‌توانند پیشنهادات و انتقادات خود را در ارتباط با فعالیت‌های شبکه و مسیر پیش‌رو مطرح کنند تا از طریق این هم‌اندیشی بتوانیم فعالیت‌های شبکه را اولویت‌بندی کرده و اقدامات اثربخش‌تری انجام دهیم.

در ادامه این نشست خانم فیروزه صابر، مدیر عامل شبکه گزارش عملکرد شبکه را از ابتدای شکل‌گیری ارائه دادند. ایشان با اشاره به ضرورت و تاریخچه شکل‌گیری شبکه، اهداف، ماموریت و چشم‌انداز شبکه را شرح داده و گزارشی از فعالیت‌های شبکه در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، قوانین و سایر زمینه‌ها ارائه دادند.  


 

  • منبع:
  • تاریخ درج:18 بهمن 1395