وبلاگ

بهمن ۴, ۱۳۹۹

پویش هزار امید در اتاق یاسوج

جامعه نیکوکاری ابرار وابسته به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج در ادامه حرکت خیرخواهانه خود در حمایت از دانش آموزان مستعد و کم بضاعت استان، صبح امروز در قالب «پویش هزار امید» ۲۳ عدد تبلت به این دانش آموزان بورسیه شده این اتاق، اهدا کرد.
دی ۲۴, ۱۳۹۹

پویش هزار امید در اتاق خرمشهر

با همه گیری بیماری کرونا و شیوع ویروس منحوس کووید […]
دی ۲۰, ۱۳۹۹

جامعه نیکوکاری ابرار خبر داد:

پویش هزار امید از نیمه گذشت. همه ­گیری ویروس کرونا […]
دی ۱۰, ۱۳۹۹

همایش ملی نقش سازمان های مردم نهاد در مدیریت خطرپذیری بلایای طبیعی و غیرطبیعی برگزار شد.

همایش ملی نقش سازمان های مردم نهاد در مدیریت خطرپذیری […]
آذر ۲۳, ۱۳۹۹

یادداشت پدرام سلطانی؛ آمایش سرزمین گمشده توسعه روستایی

کارآفرینی روستایی در کشور مورد کم‌توجهی قرار گرفته و آمایش سرزمین نیز در کشور به درستی پیاده نشده است. در این شرایط طرحی همچون توزیع قیر رایگان سر از مجلس در می‌آورد و به اسم توسعه و حمایت از روستاییان تصویب می‌شود؛ اما همگان می‌دانند که در نهایت نیز روستاییان از این یارانه عظیم بی‌نصیب می‌مانند.
آذر ۲۳, ۱۳۹۹

تشکیل و توانمندسازی تیم مطالعاتی و اجرایی و تسهیلگری طرح توسعه پایدار روستایی استان کردستان

تشکیل تیم مطالعاتی، اجرایی و تسهیلگری طرح توسعه، یکی از […]
آذر ۲۳, ۱۳۹۹

طراحی محیط و مسئولیت اجتماعی؛ نوشته مجید صفاری نیا

در بعد اجتماعی وظیفه حکمرانی این است که نسبت به طراحی محیط اقدام کند مثلاً جریمه کردن، تعطیل کردن مشاغل یا استفاده از شیفت‌های کاری و حتی اجباری کردن استفاده از ماسک می‌تواند در کنترل شرایط موجود تأثیر‌گذار باشد، البته باید سیستم‌های حمایتی هم در این طراحی محیط در نظرگرفته شود .
آذر ۲۳, ۱۳۹۹

گزارش آغازین طرح توسعه روستایی ابرار در استان کردستان منتشر شد.

در این گزارش، اهمیت و ضرورت و چرایی طرح توسعه روستایی در ابرار، رویکردها، اهداف، ارائه مختصری از تجارب (تجارب جهانی و داخلی)، سازمان و ساختار اجرایی طرح شامل معرفی منطقه اجرای طرح، مسائل و دغدغه های مورد نظر در اجرای طرح، روش های تامین منابع مالی و .... و زمان بندی مطالعه میدانی با ارزیابی مشارکتی روستایی جهت بررسی مشارکت پذیری روستائیان از گزینه های مطالعه شده قبلی  و تدوین میثاق نامه همکاری مشترک با نهادهای دولتی/ خصوصی و مردم جهت بررسی و تصویب جامعه نیکوکاری ابرار تهیه و تدوین شده است.
آذر ۲۳, ۱۳۹۹

کسب و کارها و اهداف توسعه پایدار

فراخوان کسب و کارها برای اقدام Business Call to Action) […]
آذر ۲۳, ۱۳۹۹

راهبردهای جدید توسعه، راهکار عبور از چالش های توسعه روستا

مبتنی بر درس آموخته های جهانی در موضوع توسعه روستایی و تجربیات ابرار، برای عبور از چالش های موجود در توسعه روستایی، عبور از راهبردهای قدیمی توسعه و رسیدن به راهبردهای جدید توسعه مبتنی بر رویکردهای مشارکتی ضروری است.
آذر ۲۳, ۱۳۹۹

کارگاه قالی بافی و مرکز آموزشی و تولیدی محمد آباد پسکوه

سرمایه گذاری عمرانی یا ثابت در طرح توسعه پایدار روستایی، […]
آذر ۲۳, ۱۳۹۹

یادداشت محمدمهدی ضیاء نوشین؛ لزوم حمایت از کسب‌وکارهای روستایی در دوران کرونا

محمدمهدی ضیاء نوشین، دکترای جغرافیا و برنامه‌ریزی روستایی معتقد است: در شرایط کرونا تغییر در ماهیت کسب‌وکارهای روستایی محتمل است و زمینه ظهور برخی از کسب‌وکارهای جدید ایجاد خواهد شد. به عقیده او با حمایت نهادهای مسئول می‌توان از تهدید وضعیت کرونایی کشور به سود تولید روستا بهره جست و به پویایی مناطق روستایی کمک کرد.